Paragames Breda 2019

Reprezentace zahájí turnaj s Belgií

Už ve čtvrtek 27. června odstartují čeští florbalisté na vozíku utkáním s belgickou reprezentací mezinárodní turnaj Paragames Breda 2019 v Nizozemsku. Největšího světového klání se Češi účastní od jeho počátku v roce 2011 ve dvouletých intervalech a letos obhajují stříbrnou pozici z roku 2017.

Kromě Belgičanů čekají na naše reprezentanty v základní skupině Američané, Francouzi a nizozemská reprezentační juniorka. Postup do čtvrtfinále je pro Čechy povinností, když jsou v celkové medailové bilanci Paragames druzí (0-3-1).

„Chceme v Holandsku předvést, že stále výrazným způsobem spoluutváříme světový florbal vozíčkářů. Cíl pro turnaj je daný sebevědomě, a to postup a následně hra v posledním zápase turnaje, tedy finále, kde chceme zaútočit na tolik kýžené zlato,“

Hlavní trenér Vladimír Mařík pro web federace

Na turnaji se představí dvě kompletní pětky. Dá se předpokládat, že národní tým využije sehranosti českého mistra a útočníky Štírů Zbyňka Sýkoru, Adama Šimonka a Tomáše Jelínka budou v obraně jistit ligoví spoluhráči Ivan Nestával s Janem Hermanem. Brankářskou jedničkou bude pravděpodobně českobudějovický Jiří Němec. Možnou druhou pětku pak tvoří obranné duo SKV ComAp Teamu Jan Mrázek-Bohuslav Dvořák, které v útoku doplní Jan Hamák (Tatran Střešovice), Miroslav Večeřa (FBC ABAK Ostrava) a František Synek (SKV). druhým brankářem českého nároďáku bude v Nizozemí Jaroslav Novotný (Tatran).

Fanděte a sledujte Florbal vozíčkářů!

Foto: Florbal vozíčkářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *