ČPV a nejlepší hendikepovaní sportovci

ČPV a nejlepší hendikepovaní sportovci

Český paralympijský výbor vyhlásil dne 28. 2. 2019 v TOP hotelu Praha výsledky ankety o nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2018.

Juniorkou roku byla vyhlášena plavkyně Vendula Dušková. Její vystoupení na loňském mistrovství Evropy v Dublinu zaslouží plné absolutorium, co start, to finále, tři české rekordy ozdobené stříbrem z prsařské stovky, kde v dramatickém závěru zúročila svůj tvrdý trénink a v závěrečných metrech utavila fyzicky disponovanější plavkyně.

Na druhém a třetím místě hlavní ankety se umístili plavec Arnošt Petráček a stolní tenista Jiří Suchánek.

Arnošt svůj debut na mezinárodní scéně zažil již v roce 2006 na MS v Durbanu. Od té doby pravidelně promlouvá do předních příček na významných mezinárodních závodech. Na loňském mistrovství Evropy se Arnošt představil ve dvou hlavních disciplínách (50 m znak a 50 m volný způsob) a v obou dosáhl na nejlepší ocenění. Potvrdil tak svou roli favorita ve třídě S4. Od roku 2019 se Arnošt připojil k para plaveckému týmu ČSTPS.

Jirka za svoji sportovní kariéru posbíral na vrcholných šampionátech tři stříbrné a tři bronzové medaile (mistrovství Evropy, světa a paralympijské hry). Na loňském světovém šampionátu, kde vybojoval bronzovou medaili, opět ukázal, že jeho úspěchy nejsou náhoda, a že umí hrát těžké a vypjaté zápasy.

Trenérem roku byl vyhlášen Milan Jašek, reprezentační trenér stolních tenistů.

Všem sportovcům, nominovaným i vyhlášeným gratulujeme a přejeme si, aby byla pro vyhlašování nastavena jasná a transparentní kritéria, do kterých nebudou vstupovat subjektivní dojmy a preference, a ani svazová příslušnost.

Foto: Zdroj FB Paralympic team

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *