Powerchair Hockey liga 2019/2020 odstartovala!

Letošní ligový ročník byl zahájen netradičně v Klatovech 7. září 2019. Stěhování turnaje z Plzně do Klatov ale nebylo zdaleka jedinou velkou změnou v lize. Nově se turnajů účastní slovenský tým z Bratislavy, který tak rozšířil počet zúčastněných týmů na pět. Red Dragons Praha sice byli rozpuštěni, ale Jaguars vytvořili ze svého širokého kádru B tým. Hráčů i rozhodčích se také dotkne úprava některých pravidel. Každý tým odehraje tři vzájemná utkání. Soutěž uzavře turnaj play-off se všemi ligovými týmy, kdy o umístění na třetím až pátém místě rozhodnou zápasy každý s každým a o titul se hraje na dvě vítězná utkání mezi prvním a druhým týmem po základní části.

Turnaj v Klatovech si připsal i další zajímavé prvenství. Premiéru měl totiž profesionální živý přenos všech zápasů spolu se sportovním komentářem Richarda Pucholta, bývalého hráče Red Dragons. Záznam přenosu je k dispozici zde. Domácí SK Indians Plzeň turnaj zahájili jasnou výhrou s BlueSky Butterflies Bratislava a v celém kole ztratili body jen proti Jaguars Praha A. Slovenští hráči zažili křest ohněm a po dvou letech formování týmu odjíždí z prvního turnaje ligy bez bodu.

Nejzajímavějším zápasem kola byla bezpochyby repríza loňského ligového finále, tedy souboj Indians Plzeň a Jaguars Praha A. Indiáni ještě po první půli drželi velmi slibný výsledek 3:4. ale v druhé polovině zápasu jim postupně docházely síly a Jaguáři nemilosrdně trestali každou chybu. Nakonec v utkání zvítězili 12:3 a do Prahy si vezou plný počet bodů.

Kompletní výsledky naleznete na stránkách České federace Powerchair Hockey.

Foto: Česká federace Powerchair Hockey

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *