Turnaj dvojic se blíží

Jedná se o odlehčenou turnajovou verzi Powerchair Hockey. Je to hra více individuální a volná ohledně výběru spoluhráčů, kde se hráči nemusí omezovat klubovou příslušností. Složení jednotlivých dvojic pro turnaj je pouze o domluvě hráčů. Čímž tento sport získává novou atraktivitu, protože složit dvojici je jednodušší než složit a sehrát celý tým.

Je to tedy jak příležitost pro hráče z oblastí, kde PH teprve vzniká nebo kde není dostatek hráčů na složení celého týmu, tak i pro stávající hráče, pro které je to novinka, umožňující zpestření a zdokonalení vlastní hry.

Zdroj:Česká federace Powerchair Hockey

Tým/dvojici tvoří jeden hráč s hokejkou a druhý hráč s téčkem, takže na hřišti 16×10 metrů proti sobě hrají jen čtyři hráči. Hráč s téčkem tak má dvě role – téčko v poli a brankář, protože do vlastního brankoviště smí jen on. Velkých změn pravidel se bát nemusíte – platí pravidla pro klasický Powerchair Hockey s pár výjimkami. Kromě menšího rozměru hřiště je to i čas – hraje se bez zastavování 2×10 min. Další výjimka souvisí s malým hřištěm – gól přes půlku neplatí.

Takže na jednu stranu se jedná pořád o stejný florbal a trénuje se tím na klasickou hru, zároveň je tento formát variabilnější – může se utvořit větší počet týmů. Tím se hra 2na2 stává dobrým doplňkem klasického Powerchair Hockey – dobrý trénink zajímavou a soutěživou formou.

Aktualizováno: 1.2. 2019 – Nová soutěž Powerchair Hockey v ČR už se blíží. První turnaj 2na2 se bude konat už za tři týdny!

Máme radost z velkého zájmu účastníků. Do úvodního turnaje, který se bude konat 23. 2. 2019 v Praze v Radotíně, se přihlásilo dvanáct dvojic, tedy maximální počet!

Kromě devíti českých dvojic se turnaje zúčastní také tři dvojice ze Slovenska. Zájem slovenských hráčů nás těší a pevně doufáme, že nebude trvat dlouho a slovenský tým se stane součástí naší ligové soutěže.

Přijďte se podívat na novou podobu Powerchair Hockey. Turnaje 2na2 se budou řídit pravidlem že méně je někdy více. Méně hráčů, více akcí, menší hřiště, větší zábava!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *