Zlatý hattrick Štírů je tu!

Česká florbalová extraliga zná svého letošního mistra

Štíři potvrdili letošní formu a zvítězili v play off florbalové extraligy vozíčkářů 2019. V kutnohorské hale měli Jihočeši druhý květnový víkend jisté semifinále a mohli vyhlížet soupeře. FBC ABAK Ostrava přehráli BM&J New era nejdříve 3:2, aby ve druhém dramatickém čtvrtfinále zvítězili až po prodloužení v poměru 4:3. Čekal je tak souboj s českým mistrem.

Stejně jako českobudějovičtí florbalisté měli jistotu semifinále pražští SKV ComAp Team, kteří skončili po základní části na druhém místě. Jejich soupeřem byli střešovičtí z Tatranu, když ve čtvrtfinále přehráli Buldoky z Brna jasně 6:0 a 5:1. Papírovým favoritem byl tým SKV, protože se mu podařilo vyhrát v sezóně všechna tři ligová derby. První semifinálový zápas také ovládli favorité v poměru 4:2, ale Tatran se nehodlal vzdát lacino.

Zdeněk Krupička za stavu 0:3 ve druhém semifinále zazářil a dvěma góly a jednou asistencí zajistit Tatranu vyrovnání. Zápas šel do prodloužení. Ani to nepřineslo vítěze a nakonec musely rozhodnout nájezdy. V nich exceloval gólman Jaroslav Novotný (později vyhlášen nejlepším brankářem ligy) a i díky němu Tatran dotáhl sérii do třetího zápasu, kde konečně zlomil SKV a zamířil po roční odmlce znovu do finále se Štíry.

Ti si v semifinále hravě poradili s ostravskými florbalisty výhrami 10:0 a 7:1. Tatran ve finále dlouho odolával a držel vyrovnaný stav 1:1. Nakonec se prosadil zlatý střelec Tomáš David a zajistit Štírům vytoužený zlatý hattrick. Gratulujeme! O průběhu play off si můžete přečíst na webu České federace florbalu vozíčkářů.