V Bratislavě zářili cizinci

Předposlední kolo Česko-slovenského poháru v para plavání 2019 se konalo v areálu Plaváreň Pasienky a bylo zařazeno do oficiálního kalendáře World Para Swimming. To umožnilo mezinárodně licencovaným plavcům plnit limity na ME i LPH 2020. Do slovenské metropole tak přijelo o medaile i limity bojovat 119 plavců. Domácí kluby doplnili Češi, Rakušané, Italové a Rumuni.

Závod naopak vynechali někteří elitní pražští plavci jako součást regenerace po uplynulém MS. Absence Arnošta Petráčka, který v Londýně vybojoval stříbrnou pozici a kvótu na LPH i Jonáše Kešnara (6. místo na MS) dokonale využil jejich oddílový kolega Tadeáš Strašík (PARA PLAVÁNÍ PRAHA). Z Bratislavy si domů odvezl hned 6 cenných kovů a čtyřikrát v individuálních disciplínách nenašel přemožitele. David Kratochvíl (PK Tachov) vyhrál sice pouze jednou, ale stejně jako Strašík vylovil z bratislavského bazénu půl tuctu medailí.

Výrazně do výsledků promluvili zahraniční plavci, když Rumun Arian-Christian Notretu zkompletoval medailovou sbírku a Vasile Darius Mif vybojoval bronz a stříbro. Ital Misha Palazzo získal zlatý hattrick a svými výkony vyšplhal až na celkový vrchol kategorie Open. Domácí barvy úspěšně hájila Taťána Blattnerová. Celkově druhá plavkyně kategorie Open získala 3 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili. V širokém startovním poli se neztratily ani Rakušanky Janina Falk (1-0-2) a Sabine Weber-Treiber (0-3-0).

Kompletní výsledky závodu jsou k dispozici zde. Čeští i slovenští plavci už nyní vyhlíží finále série ČSP 2019 v Aquacentru Šutka v Praze. PARA SWIMMING CUP PRAGUE je stejně jako skončené bratislavské klání zařazen do oficiálního kalendáře WPS. Takže se 29 a 30. listopadu můžeme těšit na výkony světové třídy. Všechny informace jsou dostupné na webu závodu.