Čeští para plavci na MS v Londýně nezklamali

Po čtvrtečním stříbrném znaku se Arnošt Petráček (PARA PLAVÁNÍ PRAHA) probojoval do finále i v pátek. Tentokrát startoval v doplňkové padesátce volným způsobem ze čtvrtého místa a parádním finálovým časem pak „bramborové“ umístění v silné konkurenci potvrdil. Ve stejné disciplíně dopoledne bojovala Dominika Míčková (SK KONTAKT BRNO), ale do finále nepostoupila. Páteční český trojboj uzavřel na čtyřstovce volným způsobem Jonáš Kešnar (PARA PLAVÁNÍ PRAHA, PK Jidřichův Hradec) v osobním rekordu 4:29,87.

Právě Kešnar, který celoročně trénuje pod vedením Jana Šimka, v sobotu skvěle navázal na polohové dvoustovce, kdy časem 2:23,49 dohmátl do večerního finále. Tam potvrdil parádní šesté místo, když svůj čas z rozplaveb ještě o 2 desetiny vylepšil. Gratulujeme! Jeho reprezentační kolegyně Anežka Floriánková (PARA PLAVÁNÍ PRAHA) a Vendula Dušková (SK KONTAKT KARLOVY VARY) na stejné trati mírně zaostaly za svými osobními rekordy.

Závěr šampionátu patřil brněnské Dominice Míčkové. V nedělní dopolední rozplavbě 50 metrů prsa ji jen o 7 desetin unikl ostrý kvalifikační limit (MQS) na LPH 2020. Do finále postoupila ze sedmého místa, které se jí už nepodařilo vylepšit. Všem plavcům i trenérům děkujeme za skvělou reprezentaci, gratulujeme k parádním výkonům a těšíme se příští rok na ME i LPH!

Foto: KONTAKT BB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *